navigatie overslaan

Bouwen en verbouwen

U wilt een schuur in de tuin neerzetten of de gevel van uw huis aanpassen. Of u wilt eindelijk die dakkapel laten aanbrengen. In veel gevallen moet daarvoor in Nederland een vergunning aangevraagd worden. Dit kost tijd en geld, en is nogal wat geregel. Als u zich vooraf goed informeert, kan dat tijd en ergernis besparen. Kijk bij Vergunningwijzer of er voor uw bouwplannen een vergunning vereist is.

Als er een wijziging in het bestemmingsplan komt, kunt u daardoor schade lijden, de zogenoemde planschade. Heeft u recht op vergoeding? En hoe kunt u uw recht halen? Kijk onder Planschade voor meer informatie.

Als u een huis laat bouwen, sluit u een koop-/aannemingsovereenkomst. Daarin worden alle afspraken tussen verkoper, koper en aannemer vastgelegd. Is er sprake van GIW-garantie of niet? Bij problemen met de oplevering of het herstel van schade zijn alle vastgelegde afspraken van groot belang. Onze juristen kunnen u helpen bij vragen hierover. Is er nog helemaal geen schade maar valt er wel wat te verwachten, bijvoorbeeld als de buren gaan verbouwen? Dan is het handig om een vooropnamerapport te laten maken. Lees er hier meer over.

Uitbouw met scheuren

Deze pagina maakt gebruik van de gratis Adobe Flash Player

Uitbouw met scheuren

9:06

Scheuren ontstaan na verbouwing

Meer praktijk situaties 1-6 van 6

|1|

 

Rechtsbijstandverzekering DAS voor iedeen

  • Vanaf €12,50 p.m.

  • Juridische hulp bij de meest voorkomende geschillen.