podcast

    Onder invloed: hoe groot is het probleem van drank en drugs op de werkvloer?

    30 min leestijd20 nov 2025

    Hoe groot is het probleem van drank en drugs op de werkvloer? Wist je dat er in Nederland jaarlijks 2,9 miljoen verzuimdagen zijn door alcoholgebruik? En dat bijna 17% van de werkenden riskant drinkt? Dat heeft niet alleen gevolgen voor de gezondheid, maar ook voor productiviteit, sfeer en veiligheid op het werk.

    Redactieteam

    Bekijk meer

    In deze eerste aflevering van onze podcastserie duiken we in de relevantie van dit onderwerp. Samen met Maddy Blokland van het Trimbos Instituut en Pascal Besselink van DAS bespreken we hoe groot het probleem is, welke risico’s er spelen en wat de impact is voor werkgevers.

    Luister mee en ontdek:
    Waarom is drank- en drugsgebruik op het werk een issue dat je niet kunt negeren?

    Redactieteam

    Het redactieteam van DAS.

    Meer artikelen van Redactieteam

    Ook interessant voor je

    Relaties op de werkvloer kunnen risico’s meebrengen: dit zijn de belangrijkste factoren en gevolgen
    12 feb 20263 min leestijd

    Relaties op de werkvloer kunnen risico’s meebrengen: dit zijn de belangrijkste factoren en gevolgen

    Relaties op de werkvloer komen regelmatig voor. Organisaties zien dat collega’s intensief samenwerken, veel tijd met elkaar doorbrengen en zo in sommige gevallen een hechte band opbouwen die kan uitgroeien tot een intieme relatie. Hoewel dit op zichzelf geen probleem hoeft te zijn, kunnen dergelijke relaties wél impact hebben op de dynamiek binnen teams en op de arbeidsverhouding tussen werknemer en werkgever. Werkgevers doen er goed aan om duidelijk beleid te maken over relaties op de werkvloer en dat beleid ook goed na te laten leven om ongewenste situaties te voorkomen.

    Onder invloed: Mag het? Moet het? Testen middelengebruik op de werkvloer
    17 dec 202530 min leestijd

    Onder invloed: Mag het? Moet het? Testen middelengebruik op de werkvloer

    Werkgevers moeten zorgen voor een veilige werkplek, maar mogen werknemers nauwelijks testen op alcohol, drugs of medicijnen. In deze aflevering bespreekt Mireille Detrixhe samen met Maddy Blokland (Trimbos Instituut) en Pascal Besselink (DAS) hoe de wet nu in elkaar zit, waarom werkgevers klem zitten, en of ruimere testmogelijkheden de oplossing zijn.

    Onder invloed: grip op middelengebruik op de werkvloer
    03 dec 202530 min leestijd

    Onder invloed: grip op middelengebruik op de werkvloer

    In deze tweede aflevering van de podcastserie duiken we in een cruciaal thema: preventie. Waarom is het zo belangrijk om hier aandacht aan te besteden? En wat levert het werkgevers op als ze het goed aanpakken?


    Item 1 - 3 uit 3